Harpunowy system instalacji

Francja-elegancja…

Po mimo tego że właśnie we Francji w XX wieku została wskrzeszona popularna metoda dekoracji wnętrz za pomocą sufitów napinanych, to właśnie we Francji została wynaleziona również najbardziej progresywna metoda montowania tych sufitów. Taki system obecnie nosi nazwę – system harpunowy, nawiązując do harpuna.

harpun Harpun – to filigranna atasze z folii PCV, zlutowana z kantami podwieszanego sufitu. Niezbędne to jest dla montażu sufitu i umocowania go na zamontowanym na ścianach profilu. Odpowiednie trwałe zlutowanie tak cienkiej materii odbywa się na fabryce producenta, jest możliwe tylko w specjalistycznych warunkach ciśnieniowych za pomocą nowoczesnych technologii.
Bagiet – jest to profil montażowy, celą którego jest utrzymanie w odpowiednim miejscu i przy odpowiedniej sile napięcia powierzchniowego powieszonego sufitu.

Montaż napinanego sufitu techniką harpunową odbywa się w kilka etapów:

Najpierw na ścianach mocuje się bagiet (profil montażowy), do którego w trakcie napinania wkłada się kant sufitu.
Dalej następuje część rozprowadzenia winylu, rozgrzewając grzejnikiem płótno nakierowuje się jedno ze stron do bagieta, a elastyczność winylu jest niezbędnym atutem przy nierównych ścianach wnętrza.
Zatem, elastyczne płótno montuje się na całej długości bagieta.
I pod koniec, gdy płótno wystyga, na suficie robią się otwory dla żyrandoli, elementów oświetleniowych, rur, wentylacji etc.

Największym atutem takiej technologii montażowej jest możliwość, w wypadku zalania, demontażu i ponownego naciągnięcia sufitu.

GermanPoland